≡ menu
logo Lider

Czy można zapobiec powstawaniu blizn?

Nasza odpowiedź brzmi tak!

Rozcięty palec, rozbite kolano, blizna powstała w skutek głębszego urazu – każdy z nas to zna.
Blizny zdecydowanie nie są ozdobą ciała, a w większości przypadków kojarzą się z nieprzyjemnymi wydarzeniami, o których chciałoby się zapomnieć.
Tym bardziej warto zadbać o to, by pozbyć się szpecących zniekształceń skóry.

Wykorzystanie kosmetyków kolagenowych przy redukcji blizn sprzyja odbudowie uszkodzonych włókien kolagenowych. Fibroblasty, czyli komórki odpowiadające za produkcję kolagenu w skórze, zostają pobudzone przez kolagen dostarczony z zewnątrz. Powoduje to znaczne wygładzenie blizn zarówno tych pooperacyjnych, potrądzikowych, pourazowych czy pooparzeniowych.

Najistotniejszy jest fakt, że są to defekty skóry - a ta właśnie potrzebuje aminokwasów kolagenowych do odbudowy. Kolagen naturalny stosowany na blizny rozjaśnia je, zmiękcza i wygładza przerośniętą tkankę blizn. Przyspiesza także sam proces gojenia się ran oraz korzystnie wpływa na strukturę włókienkolagenowych, co sprzyja odbudowie prawidłowej struktury skóry. 


W zależności od miejsca występowania blizny zalecamy kolagen Platinum (delikatne partie ciała – w tym twarz, szyja, dekolt, miejsca intymne, itd.) lub Silver (pozostałe części ciała).
 

Zobacz zdjęcia osób, które same się o tym przekonały

blizny 2

logo Script logo